Tiskneme ekologicky - latexový tisk

Nejsme lhostejní k našemu okolí

Dodržujeme přísné normy na likvidaci odpadních materiálů. Dbáme na to, abychom svou činností minimalizovali vliv na životní prostředí. Nabízíme také "zelené" varianty tiskových produktů se sníženým vlivem na životní prostředí.

Latexový tisk

Latexový tisk používá speciální latexové inkousty, které neobsahují prchavá rozpouštědla ani žádné jiné nebezpečné látky znečišťující ovzduší. Navíc při vytvrzování těchto inkoustů nevzniká ani ozón, jako při tisku UV inkousty. Tento ekologický tisk tedy nezatěžuje atmosféru ani vzduch v interiérech.

Latexové tiskárny HP

Od roku 2012 jsme posílili naše technologické portfolio o 2 latexové tiskárny HP Designjet L26500.

Jedná se o technologii, která oproti klasickým solventním nebo semi-solventním inkoustům používá inkousty latexové, založené na vodní bázi. Splňují ty nejpřísnější ekologické normy a jsou vhodné do interiéru a i do stravovacích provozů nebo potravinářství. Mají mezinárodní certifikaci GreenGuard. Garance stálobarevnosti činí neuvěřitelné 3 roky v exteriéru a téměř 7 let v interiéru.

Ekologický tisk Durst Omega 1

Další posilou v ekologickém tisku je náš nový stroj Durst Omega 1. Kompaktní UV tiskárna Durst Omega 1 tiskne na deskové materiály stejně jako na rolové, zajišťuje to systém roll – to-roll a dovoluje tak kontinuální potisk rolí materiálu. Jedná se o univerzální stroj pro signmaking s certifikátem GREENGUARD.

Durst tiskne ve vysoké kvalitě tisku s rozlišením až 1720 dpi a je schopna tisknout na velmi široké spektrum flexibilních a pevných materiálů například tisk na kov, papír, plexi, sklo, akrylát, KAPA desky, PVC desky, PVC bannery, voštinové desky, kartony, lepenky atd. Rychlost tisku až 35 m2 za hodinu s maximální pracovní šířkou 160 cm.

Ekologický tisk - Durst Omega 1

MATRIX GO GREEN

Chováme se zodpovědně. Prosazujeme maximálně zodpovědný přístup k ekologii. Prostě nabízíme našim klientům vždy něco nového a lepšího.

Ekologický tisk